رایکاچوب

میز تلویزیون چه رنگی بخرم ؟

آیا موافق رنگ‌ تیره یا روشن هستین ؟ شاید هم قهوه‌ای طرح چوب به رنگ طبیعت را می‌پسندید. به هر صورت انتخاب رنگ مناسب با اولویت هایی از جمله رنگ مبلمان و وسائل منزل ، روانشناسی رنگ و برخی از این قبیل موارد دارد. در خصوص رنگ میز تلویزیون دو دیدگاه وجود دارد.

دیدگاه اول انتخاب رنگ میز تلویزیون

مطابق یک دیدگاه انتخاب رنگ میزتلویزیون باید متناسب با رنگ مبلمانی که در چیدمان فضای خانه قرار گرفته است، انتخاب شود تا هماهنگی بین اجزای دکوراسیون را ایجاد کند. می‌توانید از رنگ‌های براق یا مات استفاده کنید ولی حواستان باشد، آن را متناسب با رنگ چیدمان خانه انتخاب کنید. بنابر این مطابق این دیدگاه اگر رنگ سایر اجزای دکوراسیون منزل شما روشن است، رنگ میزتلویزیون را هم سفید یا روشن انتخاب کنید و اگر رنگ لوازم دکوراسیون شما تیره است، رنگ میزتلویزیون را مشکی یا تیره انتخاب کنید.

دیدگاه دوم انتخاب رنگ میز تلویزیون

در چیدمان بسیاری از خانه‌ها از دکوراسیون هم‌رنگ استفاده می شود. یعنی کل دکوراسیون خانه یا به رنگ تیره یا به رنگ روشن خنثی مثل سفید انتخاب می‌شود. اما در نظر داشته باشید که اگر تلویزیون در نقطه کانونی خانه شماست، انتخاب یک رنگ متفاوت که با زمینه سایر اجزای دکوراسیون متضاد باشد، می‌تواند یک تمایز چشم‌نواز ایجاد کند. البته برای تلویزیون و میز تلویزیون می‌توانید از دورنگ مکمل استفاده کنید تا بتوانید جلوه‌ای را که در نظر دارید، به طور کامل نشان دهید.

تناسب رنگ دیوار و میز

در مورد میز ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی این را هم بگوییم که باید تناسب رنگ دیوار پشت تلویزیون با رنگ میز را هم در نظر داشته باشید.

انتخاب هر رنگی از سوی شما جلوه ظاهری دکوراسیون شما را به طور کلی تغییر می‌دهد، بنابراین در انتخاب رنگ بسیار دقت کنید. انواع رنگ‌ میز تلویزیون را ببینید و در این زمینه تحقیق کنید.

البته دقت به رنگ مبلمان ، میز ناهارخوری و دیگر لوازم دکوراسیون خانه نیز بسیار مهم است و بهتر است رنگ این وسایل را نیز قبل از انتخاب میز تلویزیون ، مد نظر قرار دهیم. به عنوان مثال اگر رنگ مبلمان شما قهوی ای تیره است، می توانید از یک میز به رنگی قهوه ای روشن استفاده کنید. انتخاب میز همرنگ با دکوراسیون در تمامی رنگها، ممکن است تاثیر منفی در فضای خانه به وجود آورد، پس در انتخاب رنگ میز تلویزیون بهتر است برخی زمان ها به تضاد رنگ ها هم توجه کرد. یک مورد دیگر این است که، رنگ های چوبی و طبیعی با تمامی انواع دکوراسیون سازگاری دارند و می توانید از این نوع میزها به راحتی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × یک =