میز تلویزیون مشکی، ظرافت و زیبایی در یک نگاه

میز تلویزیون یکی از عناصر مهم و چشمگیر در سالن پذیرایی یا تی وی روم است. با گذشت زمان مردم روز به روز بیشتر از رنگ مشکی در دکوراسیون میز تلویزیون استفاده می‌کنند. استفاده از میز تلویزیون مشکی هم یک نمونه از این موارد است. مشکی یکی از جذاب‌ترین عناصر رنگی در دکوراسیون است. دلیلی که افراد از رنگ مشکی اجتناب می‌کنند، بخاطر حس تاریکی و ناشناسی است که رنگ مشکی به آنها میده.

اما اگه از رنگ مشکی درست و به اندازه استفاده کنیم، نه تنها فضای خونه تاریک نمیشه، بلکه فضا رو لوکس و جذاب نشون میده. در این مطلب سعی کردیم تا شما رو با جدیدترین سبک‌های میز تلویزیون مشکی آشنا کنیم.

 روانشناسی رنگ مشکی

از نظر روانشناسی، رنگ مشکی نشانه ثروت، قدرت، پختگی، هوش، درایت و جدیت است. این رنگ خنثی‌ست و به تنهایی احساسات زیادی را بیان نمی‌کنه. درسته که مشکی، پرفروش‌ترین رنگ مبلمان نیست، اما استفاده‌ درست از مشکی در دکوراسیون به همراه ترکیب رنگی مناسب، فضایی پر قدرت و بسیار جذاب درست میکنه که حتی با دیدن آن انرژی و اعتماد به نفس می‌گیریم.

 

رنگ سیاه نور‌های محیط رو جذب میکنه و تاریکی رو به اطراف منتقل میکنه. به همین دلیل در استفاده از میز تلویزیون سیاه، باید به رنگ‌‌های استفاده شده در اطراف آن از جمله دیوار پشت، کف خونه و قفسه‌های میز تلویزیون دقت کنیم. باید با توجه به آن‌ها، طیف مشکی مناسب با دکوراسیون رو انتخاب کنیم. در زیر تصویر یک میز تلویزیون لوکس به رنگ مشکی و نور آبی رنگ رو می‌بینیم.

 

طیف رنگ مشکی

اکثر مردم فکر می‌کنند که مشکی تک رنگ است و طیف خاصی نداره. اما این طور نیست. مشکی هم مانند رنگ‌‍‌های دیگه، طیف‌ رنگی محدودی داره که اکثرا اطلاعی ازش ندارند. اکثر رنگ‌های خنثی و تیره از این رنگ گرفته میشه. زیرمجموعه‌های رنگ مشکی عبارتند از مشکی مات، مشکی براق، سیاه پرکلاغی، دودی، شبقی و… . ما می‌تونیم از هر یک از این رنگ‌ها در میز تلویزیون استفاده کنیم.

mweb_mobl
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *